Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Pravidla pro výběr podlahové krytiny

01.01.2018

Při současné široké nabídce podlahových krytin není snadné rozhodnout se pro správný povrch.
Pro Váš jednodušší výběr Vám nabízíme několik základních pravidel:

  1. Určete si svůj rozpočet. Přesně stanovte částku, kterou můžete a chcete utratit.
    Pak se přibližujte k cenám různých druhů krytin, abyste nalezli ty, které se do Vašeho rozpočtu vejdou.
  2. Podřiďte výběr svému životnímu stylu. Plochy, po kterých se chodí, potřebují především pevné a odolné podlahové krytiny. Přitom je důležité, aby se Vaše podlahy snadno čistily a udržovaly.
  3. V domácnosti jsou důležitým faktorem děti a domácí zvířata. Jejich přítomnost představuje pro podlahy známé riziko. Dřevěná krytina se po nezbedných kouscích dětí a zvířat snadno umývá, ale po tlapkách pejsků a rozházených hračkách dětí mohou na křehkých laminových nebo nejměkčích dřevěných podlahách zůstat jamky. Zvažte všechna pro a proti a rozhodněte se, která z krytin se Vám nejlépe hodí.
  4. Při výběru podlahy pamatujte na alergie a další problémy se zdravím. Ten, kdo má vážnou alergii, se musí vyhýbat kobercovým krytinám, které v sobě zadržují prach, roztoče a plísně. Volte hypoalergenní krytiny na způsob dlažby, dřeva nebo PVC.
  5. Přizpůsobte a vyberte krytinu celkovému stylu Vašeho domu. Mějte na paměti, že výměnou podlah rovněž zvětšíte jeho hodnotu. Dřevěné podlahy jsou investicí, která zvýší cenu Vaší nemovitosti; na rozdíl od koberců, které mají omezenou trvanlivost.
  6. Nezapomínejte na alternativní krytiny. Vedle nejvíce vyzkoušených standardních dřevěných, kobercových a obkladových krytin existují méně rozšířené druhy podlah, které mají velké přednosti. Například korkové podlahy, které se liší odolností, lze je zdobit nebo mořit tak, aby vyhověly celkovému dekoru Vašeho domu, udržují teplo a vyhovují lidem, kteří trpí alergií. Další na trhu poměrně novou krytinou je Marmoleum (R).
  7. Popřemýšlejte o tom, jak své místnosti využíváte. Jde-li o obývací pokoj, kde děti sedávají na podlaze a hrají si, budete si možná přát pro větší pohodlí koberec. Předsíň, kudy přichází mnoho lidí, vyžaduje pravděpodobně kvůli odolnosti a snadné údržbě dlažbu. Koupelna potřebuje povrch odolávající vlhku (dlažba, vinyl, korek nebo teak).