Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Proč pravidelně provádět servis oken a dveří?

02.02.2018

Vlivem vnějších podmínek, jako jsou teplotní výkyvy ovlivňující roztažnost materiálů, zrání stavby apod., dochází především v prvních letech užívání oken k nutnosti jejich seřizování.

Image 0

I v tomto případě, stejně tak jako u každé cennější věci, kterou chcete používat delší dobu a prodloužit její životnost, je potřeba zajistit pravidelný servis a údržbu.

Okna a dveře jsou výrobky, které si nepořizujeme každý den. Když se už k takovému kroku rozhodneme, pak požadujeme především elegantní design, dobré tepelně izolační vlastnosti , výbornou těsnost proti povětrnostním vlivům (větru, dešti..), snadné ovládání a v neposlední řadě odolnost proti nenechavcům - tu zabezpečí celoobvodové kování.

Aby Vám tedy okna co nejdéle sloužila a plnila dlouhodobě vaše požadavky, je třeba se o tyto výrobky starat - zajistit jejich pravidelný servis a údržbu.

Výrobci kování doporučují 1x ročně celoobvodové kování namazat a nejméně 1 x za 3 roky provést kontrolu stavu a celkového chodu kování.

Pokud se nachází okna v prašném nebo jinak zatíženém prostředí, je nutné provádět čištění kování v pravidelných intervalech. Částečky nečistot vniklé do funkčních ploch kování mohou způsobit předčasné opotřebení kování a ovlivnit jeho funkci.
Pravidelné ošetřování zachová lehký chod kování a zároveň prodlouží jeho životnost.

V neposlední řadě je také nutná pravidelná péče o těsnění oken. Pokud těsnění nebudete ošetřovat, po několika letech ztvrdne, zpuchří a přestane plnit svou tepelně izolační funkci.

Základní kompletní servis oken (dveří) zahrnuje

profesionální seřízení celoobvodového kování jednotlivých okenních (dveřních)

křídel nastavení optimálního přítlačného sevření (těsnosti)

utažení kliček

kompletní kontrolu šroubových spojů, celkového chodu kování

mazání univerzálním mazivem všech pohyblivých částí celoobvodového kování

upozornění na zjištěné skryté závady a návrhy řešení oprav


Spolupracujeme s těmito výrobci obvodového kování

Image 1 Image 2 Image 3 Image 4