Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Úspory tepla s venkovními žaluziemi a roletami

31.10.2022
Image 0

Venkovní stínící technika  omezí  v létě přehřívání obytných prostor a v zimě Vám ušetří peníze - zabrání ztrátám tepla.

Venkovní stínící prvky v létě zásadně srazí příliv tepla z přímého slunce až na necelá 3% ve srovnání s okny bez zastínění. Dobře účinkují i v noci či za oblačných dní a hlavně v zimě, kdy účinně brání ztrátám tepla. Stažené rolety a žaluzie vylepší izolační dvojsklo na úroveň samotného trojskla.

Vedle úspor tepla většinou úplně zmizí i rosení oken z vnitřní strany.

Asi největší přínos mají venkovní stínící prvky v horkém letním slunném dni, kdy odcloní až 1 kW tepla, které by se jinak (bez stínění) dostávalo dovnitř zavřeným oknem o ploše zasklení 2 m2. Plně otevřeným oknem by dovnitř vnikal tok tepla až 2 kW. Uvedené hodnoty platí pro případ, že slunce září kolmo do okna. Při zatažené venkovní žaluzii či roletě a zavřeném oknu se dovnitř dostává jen cca 30 W.

Plně stažená roleta či žaluzie má významný vliv i na únik tepla oknem, který nás trápí mimo letní a slunné dny. A který je největší zejména v noci, kdy je venku nejchladněji a kdy bývají vesměs stažené venkovní žaluzie či rolety. Ty většinou odstraní i rosení oken z venkovní strany, které se objevuje zejména u kvalitních oken s trojskly nebo dvojskly s fólií Heat Mirror.

Image 0 Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5 Image 6