Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Dřevěné podlahy interiérové - Renovace, údržba, čištění

Dřevěné podlahy interiérové

Určitě jste někdy navštívili některý z hradů a zámků. Asi Vás překvapilo, že podlaha vypadá jako by ji zde podlaháři položili teprve včera. Byla to podlaha, po které kráčely dějiny! Jen se na ni před časem vrhli zkušení podlaháři a provedli odbornou renovaci.

Dřevo má proti jiným materiálům jednu nedocenitelnou výhodu - stářím nedegeneruje a neztrácí své původní vlastnosti.

Správně a odborně provedená renovace podlahy dokáže skutečně vrátit podlaze bývalou krásu - navíc má původní renovovaná podlaha proti podlaze nové vůni historie, která na Vás dýchá na každém Vašem kroku.

Dřevo renovované staré podlahy je již dávno "usedlé" - má svoji konstantní vlhkost, tvar a pružnost, nečekají Vás tedy žádná nemilá překvapení v podobě zvlněných dílců či nově objevených spár.

Krása zrenovované dřevěné podlahy Vás nadchne, ušetřená investice za zakoupení podlahy nové jako bonus potěší!

Co rozhoduje o rozsahu renovace interiérové dřevěné podlahy?

Rozsah prací při renovaci podlahy záleží na několika aspektech a je podmíněn důkladnou diagnostikou stávající podlahy na místě naším podlahářem.

O rozsahu renovace rozhoduje

Stupeň poškození povrchu dřeva (mělké vrypy lze přebrousit či voskováním vyhladit, hluboké vrypy, praskliny, díry či chemicky poškozené části lze nahradit dřevem novým)

Celistvost podlahy (poškozené podlahové dílce lze opravit či vyměnit)

Velikost spár mezi dílci (spáry lze buďto stáhnout demontáží dílců a jejich správným usazením, anebo nahradit dřevěnými ucpávkami)

Způsob uchycení podlahových dílců k podkladu (špatně držící spoje je potřeba obnovit nebo vytvořit nové)

Stav podkladu (buďto se ponechá podklad stávající , či se místně opraví, při špatném stavu podkladu se podlaha celkově demontuje a vytvoříme kvalitní podklad nový)


Renovace a opravy dřevěných interiérových podlah - co vše zahrnují

Podle výsledku diagnostiky stávajícího stavu původní dřevěné podlahy bude provedena vlastní renovace podlahy v rozsahu jedné nebo více následujících prací:

Demontáž stávající podlahy

Oprava podkladu nebo zhotovení nového podkladu

Impregnace podkladu

Oprava a renovace stávajících podlahových dílců

Náhrada nepoužitelných podlahových dílců

Správné sestavení a montáž podlahových dílců na připravený podklad

Oprava nadměrných spár

Zaretušování zbytkových vrypů a poškození v sestavené podlaze

Celoplošné vybroušení podlahy

Renovace nebo náhrada zakončovacích lišt a přechodů

Povrchová úprava - nalakování

Ať už je rozsah renovačních prací jakýkoli, vždy Vám naše firma před započetím prací předloží cenovou nabídku renovace podlahy .


Renovace interiérové dřevěné podlahy našimi podlaháři

Provádíme odborné renovace všech druhů dřevěných podlah, parket, 3-vrstvých podlah včetně renovace podkladů. Nejčastěji využívané služby jsou

Celkové renovace podlah včetně podkladů (s demontáží podlahy)

Celkové renovace podlah (bez demontáže podlahy)

Broušení dřevěných podlah (včetně retuší vrypů a povrchové úpravy)

Broušení dřevěných parket (včetně retuší vrypů a povrchové úpravy)


Odborné poradenství

Samozřejmou součástí naší práce je odborné poradenství při Vašem rozhodování o možnosti a stupni renovace podlahy, případně zakoupení podlahy nové.

Doporučení našich podlahářů Vám pomohou včas zachránit nevhodnou investici v případě, kdy Vaše představy a záměry neodpovídají dlouhodobým zkušenostem a jejich realizace by měla za výsledek Vaši nespokojenost s kvalitou a užitnými vlastnostmi vybrané či nesprávně provedené renovaci staré podlahy.

Neváhejte tedy před finálním rozhodnutím raději kontaktovat naše odborníky, kteří se s Vámi rádi podělí o svoje dlouholeté zkušenosti a poskytnou Vám nezaujatou a nestrannou radu.


Následná péče o zrenovovanou dřevěnou podlahu

První čistění a údržba

Pro dřevěné podlahy opatřené nátěrem vodním lakem doporučujeme protiskluzný vosk, který naneste v tenké a rovnoměrné vrstvě měkkým hadrem. Tuto první údržbu proveďte nejdříve 14 dnů po nalakování.

Běžné čistění a ošetření

Špína a písek působí jako brusný papír a musí se odstranit koštětem, mopem nebo vysavačem.
V případě potřeby je podlahu možno setřít vlhkým hadrem. Přidáním 0,5 l protiskluzného vosku na 10 l vody podlahu vyčistíte a současně ošetříte. Při strojovém čistění musí být voda okamžitě odsáta.

Pravidla běžného čištění a ošetření

Manuální nebo strojové čistění podlahy je nutné jen pokud vykazuje silné, běžným čistěním špatně odstranitelné znečistění. Pro základní čistění doporučujeme odstraňovač vosku ředěný vodou. Podlaha nesmí být zaplavena vodou, protože jinak mohou vzniknout škody nabobtnáním dřeva. Čistící roztok proto musí být okamžitě vysušen. Kvůli nebezpečí nabobtnání dřeva je lepší suché odstraňování znečistění, např. strojově houbou. Základní čistění by se mělo provádět pokud možno co nejméně.

Nezávazná poptávka