Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Lamelové dveře

lamelové dveře

Používají se všude tam, kde je třeba vytvořit optický i akustický předěl mezi místnostmi. Mezi hlavní přednosti patří výrazná úspora místa v interiéru, tichý a bezporuchový provoz i vysoká spolehlivost.

Díky jednoduché konstrukci je lze snadno osadit do ocelových nebo dřevěných zárubní, zděných průchodů, předsíní bytů, kanceláří i společenských místností.

Dodávají se v široké škále barev, a proto není problém vždy vybrat provedení dle vkusu nebo potřeb zákazníka.

Kategorie produktů

Lamelové dveře z plastu

Image 0 -

minimální údržba

možnost rozšíření

Více zde >>
 

Lamelové dveře z koženky

Image 0 -

ušetří potřebný prostor

oboustranný zámek

Více zde >>
 

Lamelové dveře ze dřeva

Image 0 -

tvarová stálost

nízká hmotnost

Více zde >>
 

Výhody

Úspora místa

Rychlá montáž

Kvalitní materiál - dlouhá životnost

Tichý chod

Dveře lze namontovat bez ohledu na typ zárubní jako pravé nebo levé

Dobrý poměr-kvalita/cena


HARMONIKOVÝ EFEKT

Harmonikovým efektem nazýváme zvlnění shrnovacích dveří po jejich úplném dovření. Tento jev je dán konstrukcí dveří z jednotlivých lamel.

Dveře bez harmonikového efektu vzniknou tehdy, je-li maximální šířka dveří stejná jako šířka stavebního otvoru. To znamená, že pokud dveře o maximální šířce 88,5 cm instalujeme do otvoru o šířce 88,5 cm, budou dveře v zavřeném stavu skoro rovné.

Harmonikový efekt vzniká tehdy, je-li šířka dveří větší než šířka stavebního otvoru. Například pro stavební otvor o šířce 90 cm je nutné použít dveře o šířce 104 cm. Dveře budou po jejich dovření zvlněné - vzniká harmonikový efekt.

KOLIK MÍSTA SHRNOVACÍ DVEŘE ZABEROU?

Pro představu např. plně otevřené (shrnuté) dveře Elvíra o šířce 73 cm zaberou ve stavebním otvoru 17 cm. S každou další přidanou lamelou zaberou o 2,5 cm více prostoru.

Je mnoho možností, jak mohou vaše shrnovací dveře vypadat. Pro širší stavební otvory můžete zvolit i dvoukřídlé provedení.

Fotogalerie