Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Podle druhu používání

Koberce

Podle druhu používání a charakteru místností dělíme koberce na:

Bytové koberce

Používají se především do bytů a obytných domů. Jejich předností je kvalita, barevnost, pořizovací cena, tepelná a zvuková izolace, antibakteriální odolnost a snadná udržovatelnost . Nehodí se na místa s velkou zátěží a frekvencí provozu.

Kancelářské koberce

Tyto koberce mají vyšší nároky na mechanickou odolnost než koberce bytové. Větší frekvence pohybu osob, namáhání pojezdem kancelářských židlí, časté pokládání těžších předmětů jako jsou krabice se zbožím apod. způsobují rychlejší únavu materiálu koberce a dřívější zanášení tkaniny nečistotami. Vybíráme proto z vyšší třídy odolnosti a upřednostňujeme jejich praktičnost před estetickými měřítky.

Přesto lze položením koberce kancelář zútulnit a dodat firmě reprezentativní vzhled.

Zátěžové koberce

Používají se všude tam, kde se počítá s velkým provozem a zátěží - hotely, restaurace, recepce, kanceláře, obchody ... Jejich prioritou je praktičnost, vzhled a především dlouhá životnost a udržovatelnost. Často musejí vzdorovat i jiným zátěžovým vlivům - například zanášení vody a solí v zimním provozu nebo naopak prachu a drobným kamenům v létě.

Funkční koberce

Používají se k určité funkci - například jako čisticí zóny na vstupu do objektu, k vytvoření akustické charakteristiky poslechové místnosti apod. Jejich hlavním kritériem je jmenovaná funkčnost.