Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Podle konstrukce nášlapné plochy

Koberce

Nášlapná vrstva koberce, její provedení, materiál a hustota udávají životnost koberce a jeho užitné vlastnosti. Nášlapná vrstva sestává se svisle uložených vláken tkaniny, jejichž množství na metr čtvereční určuje kvalitu a také cenu koberce.

Dělení koberců:

Střižený vlas

Smyčka

Strukturovaná smyčka

Střižený vlas – smyčka


Rozeznáváme tyto technologie provedení nášlapné vrstvy koberců :

1

Střižený vlas

Konce smyček se při výrobě sestřihávají na stejnou výšku. Díky jednotné délce vláken působí celý koberec se střiženým vlasem jednotně, vynikají na něm vzory a barvy a je odolnější proti sešlapání. Koberce se střiženým vlasem jsou příjemné na dotek a mají luxusnější vzhled. Jsou vhodné pro použití do většiny domácností.

2

Smyčka

Koberce se smyčkou jsou odolné vůči zatížení a mají vysokou tvarovou paměť - po zatížení se vlákna vracejí do původního stavu. Vlákno je nesestřižené a trvanlivé. Jsou velmi vhodné do místností s velkým provozem a intenzitou zátěže.

3

Strukturovaná smyčka

Při výrobě těchto koberců dochází k nestejnoměrnému utahování smyček vláken, což má za výsledek plasticky působící povrch koberce. Koberce se strukturovanou smyčkou jsou vhodné do silně zatěžovaných prostor s velkým provozem. Jsou příjemné na dotek, kombinace krátkých a dlouhých vláken dovedou vytvořit zajímavé plastické obrazce, což vyniká hlavně u jednobarevných koberců.

4

Střižený vlas - smyčka

Koberce se střiženým vlasem - smyčkou vznikají kombinací obou předchozích technologií. Vytvářejí elegantní povrch s mnoha dobrými užitnými vlastnostmi. Vznikají zajímavé plastické vzory, které dodají kresbu a plasticitu i jednobarevným kobercům. Naproti tomu u těchto koberců není tak výrazně viditelné místní opotřebování - plastické vzory případné nestejnoměrnosti spolehlivě zakryjí.