Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Terasy, venkovní podlahy

Kategorie produktů

Dřevěné

Image 0 -

krása přírodního materiálu

vysoká tvarová stálost

Více zde >>

Dřevoplastové

Image 0 -

výborná odolnost

žádné olejování a šednutí

Více zde >>

Jaký povrch zvolit na terasu - dřevo či dřevoplast?

Při výběru vaší nové terasy budete stát před důležitou otázkou a rozhodnutím - jaký materiál zvolit, dřevo nebo dřevoplast?


Dřevo

je krásný materiál s jedinečným vzhledem a vlastnostmi, příjemný pocit z přírodního materiálu nejde ničím nahradit. Je třeba si však uvědomit, že postupem času a působením klimatu se bude měnit jeho vzhled a projeví se i přirozené vlastnosti dřeva, jako je například tvorba prasklin, barevné změny, nebo šednutí.

Nejpoužívanějšími dřevinami na obklady domů nebo terasy a venkovní podlahy jsou dřeviny MASSARANDUBA, IPE nebo AKÁT. Bezkonkurenční předností těchto materiálů je nenáročná údržba, která je předurčuje k praktickému a širokému použití s neomezenou životností. Jsou vhodné k bazénům, na venkovní cesty, terasy, zahradní konstrukce, obložení domů a v poslední době se začínají uplatňovat i v interiérech jako podlahy do koupelen, saun, zimních zahrad nebo vinných sklípků.

Tropického dřeviny jsou optimální podlahovina, která dodá Vašemu okolí vynikající užitné vlastnosti a krásný vzhled. Těžké tropické dřevo je asi o 50% tvrdší než náš dub. Úspěšně se už roky používá v situacích, které vyžadují vysokou odolnost: na terasy, balkóny, zahradní chodníky, okolí bazénů, mořská mola a mostní konstrukce.

Dřevu odpovídá 1. stupeň rezistence – i bez dodatečné impregnace je vhodné do venkovního prostředí.

Po určitém čase i tropické dřevo, tak, jako každé jiné dřevo vystavené účinkům počasí, mění svoji barvu, získává šedý odstín. Abychom dřevo zachovali krásné i po mnoha letech používání, je třeba mu věnovat pravidelnou péči (viz. Údržba, čištění, renovace).


Kompozitní (dřevoplastové) terasy

jsou téměř bezúdržbové, pouze s nutností čištění povrchových nečistot. Jsou odolné proti dřevokaznému hmyzu, houbám, proti povětrnostním vlivům, nevyžadují olejování či broušení, nicméně je třeba pečlivě zvážit nabízenou kvalitu a profil.

Od dřevoplastových teras rovněž nelze očekávat pocit přírodního materiálu.

Pokud se rozhodnete pro dřevoplastové terasy, zvolte plný profil a nikoli duté provedení.
Doporučujeme rovněž se vyvarovat mnoha nabízeným druhům zejména od asijských výrobců, u kterých se obvykle setkáte sice s nižší pořizovací cenou, ale díky nízké kvalitě použitých materiálů se defekty projevují již po velmi krátké době.

V naší nabídce dřevoplastových teras najdete vysoce kvalitní terasy od amerického výrobce Fiberon.


Jaké jsou rozdíly v jednotlivých dřevinách?

Dřevěné venkovní terasy nabízíme v širokém spektru dřevin a pro běžného zákazníka není lehké se v rozdílech mezi nimi dobře orientovat.

Venkovní dřevěné terasy vyrobené z různých dřevin nabízejí na první pohled podobný vzhled, nicméně přináší velké rozdíly ve fyzikálně mechanických vlastnostech dřeva, které mají následně velký vliv na chování dřeva.

Rozlišují se dřeviny bez obsahu olejnatých pryskyřic a ty, které již při svém růstu obsahují přírodní olejnaté pryskyřice. Přírodní oleje obsažené v některých dřevinách, jako například Merbau nebo Ipe, působí jako vnitřní impregnace, snižují rozpraskávání dřeva na minimum a tvoří přirozenou ochranu před povětrnostními vlivy a škůdci.

Dřevěné venkovní terasy vyrobené z olejnatých dřevin vysoce převyšují ve vlastnostech dřevěné terasy vyrobené z takzvaných suchých dřevin bez obsadu olejů.

Špičkou v žebříčku kvality materiálů pro dřevěné terasy jsou dřeviny Merbau a Ipe.

Dřevina Merbau je nejstabilnější dřevina světa s velmi nízkými hodnotami objemového sesychání.  Tato dřevina   v sobě spojuje hned několik výjimečných vlastností. Vysoká tvrdost dovoluje použití pro podlahy, vysoká odolnost proti povětrnosti, plísním, škůdcům a především extrémní stabilita činí z této dřeviny nepřekonatelný materiál vhodný pro exteriérové použití.

Fotogalerie

Nezávazná poptávka