Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Terasy, venkovní podlahy - dřevěné

Kategorie produktů

Borovice

Image 0 -

cenová dostupnost

možnost povrchové úpravy před montáží

Více zde >>
 

Douglaska

Image 0 -

vynikající trvanlivost

vhodná do vlhkého prostředí 

Více zde >>

Evropský modřín

Image 0 -

výjimečný houževnatý materiál 

velmi odolný vůči vodě

Více zde >>
 

Sibiřský modřín

Image 0 -

malá sesychavost

dobrá tvarová stabilita 

Více zde >>

ThermoWood - Skandidávská Borovice

Image 0 -

vysoká odolnost proti škůdcům

životnost na úrovni tropických dřevin

Více zde >>
 

Akát

Image 0 -

dekorativní vzhled

vysoká odolnost

Více zde >>

Massaranduba

Image 0 -

tvarová stabilita

nejoblíbenější dřevina

Více zde >>
 

Merbau

Image 0 -

výborná odolnost 

extrémní stabilita

Více zde >>
Nezávazná poptávka

 

 

 

Borovice

borovice

Původ

Střední Evropa

Vzhled

Dřevo s výraznými letokruhy a světlou nažloutlou barvou, charakteristické také přítomností větších suků a vysokým obsahem pryskyřice, který napomáhá k dobré odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Prkna bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled a mohou se na nich začít objevovat prasklinky, které se mohou dále zvětšovat.

Životnost

Terasy z borovice jsou velice rozšířené a oblíbené pro svoji dostupnost, kvalitu i dobrou životnost. Borovice je jedna z nejrozšířenějších dřevin a nejpoužívanějších jehličnatých dřevin u nás, velkou výhodou je přijatelná cena.

Použití

Prkna jsou určena především pro podlahové použití na balkónech, terasách a dalším obdobným účelům v exteriéru. Ideální například pro venkovní zastřešená prostranství. Pro možný výskyt prasklinek nedoporučujeme na místa s převládajícím chozením naboso jako jsou plochy okolo bazénů.

Výhody

Dobrá cenová dostupnost

Možnost povrchové úpravy před montáží (není třeba čekat na vyplavení olejnatých látek z povrchu dřeva jako u exotických dřevin)


Rozměry (v mm)

přírodní/neošetřená terasová prkna
(rýhovaná oboustranně)
26x146x2000
26x146x3000
26x146x4000

<< zpět


Douglaska

douglaska

Původ

Střední Evropa, západní část Severní Ameriky

Vzhled

Dřevo douglasky má obvodovou část s nejmladšími letokruhy nažloutlou až narůžovělou, jádro je světlehnědé až červenohnědé (na vzduchu tmavne).
V podélném řezu vyniká pravidelností kresby, letokruhy má široké a výrazné, strukturu pravidelnou. Douglaska je jedním z nejlepších jehličnatých dřev. V porovnání s ostatními jehličnany jde o pevnější terasové dřevo, které se vyznačuje menším množstvím suků a vysokým obsahem pryskyřice. Dřevo douglasky má pouze malý sklon k trhání a kroucení. I tato dřevina bez povrchové úpravy ve vnějších prostorách dostane po čase stříbřitě šedou barvu.

Životnost

Douglaska se vyznačuje velmi dlouhou životností, která je srovnatelná s exotickými dřevinami. Je to dáno zejména tím, že v našich zeměpisných šířkách nemá borovice douglaska přirozené škůdce, mezi které se řadí především houby a plísně. Dřevo se vyznačuje vynikající přirozenou trvanlivostí a odolností proti povětrnostním vlivům díky vyššímu obsahu pryskyřice a je vhodné do vlhkého prostředí.
Navzdory popsaným vlastnostem lze borovici douglasku ve srovnání exotickými dřevinami pořídit za výrazně nižší cenu.

Použití

Dřevo Douglasky je vhodné pro použití ve vnitřních i venkovních prostorách, podlahy na balkónech, terasy, k bazénům, pro stavbu lodí, zahradní nábytek, fasády, parkety, podlahy…...

Výhody

Nízký sklon k praskání, vysoká tvarová a rozměrová stálost

Vynikající přirozená trvanlivost a odolnost proti povětrnostním vlivům

Svými vlastnostmi je mezi Severským smrkem a Sibiřským modřínem, odolností blíže k Sibiřskému modřínu

Vhodná do vlhkého prostředí.

Vysoká odolnost proti napadení plísní, hmyzem

Výborné vlastnosti, výrazně nižší cena proti exotickým dřevinám


Rozměry (v mm)

přírodní/neošetřená terasová prkna
(rýhovaná oboustranně)
25x140x3000
25x140x4000

<< zpět


Evropský modřín

ev modrin

Původ

Evropa, spíše chladnější mírné pásmo

Vzhled

Kvalitní dřevo se světle nahnědlou až načervenalou barvou. Charakteristické také pro přítomnost tmavých suků a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a mechanickému poškození. Prkna bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled a mohou se na nich začít objevovat prasklinky, které se mohou dále zvětšovat.

Životnost

Modřínové dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké. Má velkou trvanlivost ve vodě a všechny předpoklady pro venkovní použití. Toto dřevo je oblíbené i pro svůj lokální původ a nižší cenu.

Použití

Modřín je považován za dřevo s výjimečnými vlastnostmi. Je dokonce velmi odolné vůči vodě, proto se v minulosti používalo při výstavbě vodovodních rour či okapových žlabů. Dodnes se používá na šindele.
Modřínové dřevo je výborně hodnoceno a využíváno především pro podlahy na balkónech, terasách a k dalším obdobným účelům v exteriéru. Ideální je například pro terasy k rodinným domům.

Výhody

Houževnatost a vynikající odolnost vůči hnilobám a vnějším povětrnostním vlivům

Tvrdostí převyšuje naše běžné jehličnany

Vynikající poměr mezi cenou a odolností

Je cenově výhodnější než dovážený Modřín sibiřský


Rozměry (v mm)

přírodní/neošetřená terasová prkna
(rýhovaná oboustranně)
26x124x2000
26x124x3000
26x124x3500
26x124x4000
27x143x3000
27x143x4000

<< zpět


Sibiřský modřín

Sibiřský modřín 1

Původ

Evropské části Ruska, severozápadní a centrální Sibiř, Altaj, jihozápad východní Sibiře, sever Mongolska, severozápad Číny.

Vzhled

Dřevo masivního vzhledu s vyrovnanou barevností a výrazně dekorativní kresbou, která poměrně brzy ztmavne do hnědorůžového odstínu. V případě použití bez olejování postupně šedivě stříbrná barva (dřevo kamenovatí“).

Životnost

Díky pryskyřici a větší hustotě má vyšší odolnost než naše jehličnaté dřeviny, ale nižší než tvrdé exotické dřevo typu Massaranduba a Ipe. Časem dojde ke „spečení“ a tvrdnutí dřeva, což příznivě ovlivňuje životnost.

Použití

Sibiřský modřín 2

Polotvrdý materiál s dobrými mechanickými vlastnostmi – dobrá odolnost ve vodě, konstrukční dřevo ve vnitřních, ale především vnějších stavbách, na které jsou kladeny vyšší požadavky v souvislosti s rozměrovou stálosti a dekorativností; můstky a různé rošty.

Výhody

Dobrá až střední trvanlivost

Malá sesychavost - do 7%, dřevo je proschlé, vhodné i pro použití na obklad

Dobrá tvarová stabilita

Minimální kroutivost

Příznivý poměr kvalita/cena – levná a stále oblíbenější dřevina


Rozměry (v mm)

Terasové desky
Profil
28x142x2500-4000
oboustranně rýhovaný

<< zpět


ThermoWood - Skandidávská Borovice

Skandidávská Borovice

tepelně upravené dřevo severské borovice

Původ

Skandinávie

Tepelná úprava dřeva ThermoWood®

Revoluční technologie, patentovaný způsob tepelného zpracování dřeva za pomoci tepla a vodní páry, které probíhá ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 – 215 °C.
Tepelná úprava pozitivně mění vlastnosti dřeva, výrazně zlepší jeho fyzikální i mechanické vlastnosti. Při tomto procesu jsou zničeny prakticky všechny biologické látky a proto se Thermowood někdy nazývá mrtvým dřevem. Nedochází u něj tak k výrazným rozměrovým dilatacím, dřevo nenapadají škůdci a dřevokazné houby.

Vzhled

V průběhu výrobního procesu ThermoWood získává atraktivní hnědou barvu. Tato barva je stejná po celé ploše i v řezu. Barva tmavne v závislosti na použitém výrobním procesu, čím vyšší je teplota, tím je barva tmavší. U ThermoWoodu, stejně jako u všech přírodních materiálů, barva působením UV záření časem šedne (získává patinu) a začne drobně praskat..

Životnost

Po zpracování technologií ThermoWood® mají i evropské dřeviny užitné vlastnosti a prodlouženou dobu životnosti na úrovni tropických dřevin.
Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál ThermoWood schopen minimálně 30tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.

Použití

Materiál ThermoWood je určen k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Běžně používá na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce.
Díky speciální technologii zpracování dochází i ke zlepšení tepelně izolačních vlastností dřeva a ke snížení tepelné vodivosti dřeva (o zhruba 20 – 25 %). Tepelně upravené dřevo při zahřátí nepálí a je velice vhodné i k použití v saunách, k vybavení wellness center, parních lázní a vnitřních bazénů.

Výhody

Rozměrová stabilita

Snížená tepelná vodivost o 20-25%

Vysoká odolnost proti hnilobě a škůdcům

Životnost na úrovni tropických dřevin


Rozměry (v mm)

Prkna hladká / rýhovaná
- jemné rýhování ELEGANT
26x118x3000
26x118x4200

<< zpět


Akát

Akát 1

Původ

Akát je původem exotická dřevina, která zdomácněla v Evropě.

Vzhled

Světle žlutá barva s viditelnou rustikální strukturou, která postupem času vybledne a zešedne.

Životnost

Je jednou z nejtvrdších, a tedy i nejodolnějších dřevin, tvrdostí a trvanlivostí v exteriéru se vyrovná exotickým dřevinám. Díky svým neobyčejným fyzikálním vlastnostem je schopen odolávat povětrnostním vlivům, parazitům, houbám a plísním.

Použití

Akát 2

Akát je hodně těžké, velmi pevné, tvrdé a odolné dřevo. Jeho dřevo je možné použít jak do interiérů tak i do venkovních prostor - na terasy, balkóny, okolí bazénů, zimní zahrady, schody, můstky a různé rošty. Vzhledem k tomu, že je Akát stabilní dřevina, je jeho dřevo vhodné i pro použití na obklady domů.

Terasová prkna z akátového dřeva jsou vyrobena tak, že jsou z nich vykráceny vady a následně jsou napojována v délce ekologickým, vodě odolným lepidlem určeným na použití v exteriérech. Pevnost spoje je větší než u původního rostlého dřeva. Tímto výrobním postupem - odstraněním vad z dřeva - se vyruší síly působící ve dřevě a zabezpečí se tvarová stálost terasových prken v exteriérech.

Výhody

Tvrdost

Houževnatost

Velká trvanlivost

Pružnost

Odolnost vůči biotickým škůdcům, vodě a povětrnostním vlivům

Dekorativní vzhled


Rozměry (v mm)

Palubky
Profil
22x125x4000
hladký/hrubé rýhování

<< zpět


Massaranduba

Massaranduba 1

Původ

Severní až střední Jižní Amerika (Guajana, Brazílie) a Střední Amerika

Vzhled

Rovnoměrně strukturované a rovně rostlé dřevo. Prkna výrazné červenohnědé barvy, která postupem času ztmavne až do černé. Barevné rozdíly v odstínech jsou přirozené a obvyklé.

Životnost

Jde o tvrdé dřevo vysoké hustoty s dlouhou životností.

Použití

Massaranduba 2
Massaranduba 3

Massaranduba je nejčastěji používána ve venkovním prostředí, a to především pro venkovní terasy.
Vyniká přírodní krásou, přirozenou odolností a tvrdostí ,velkou předností je i jednoduchá údržba.
Je ekonomicky přijatelnější volbou než dřevina IPE, nicméně dosahuje stejných nebo i lepších mechanických vlastností.
Dřevo má poměrně vysokou sesychavost – 10%, není proto vhodné pro obklady.

Výhody

Vysoká tvrdost

Dobrá tvarová stabilita

Nejoblíbenější dřevina – příznivý poměr kvalita/cena


Rozměry (v mm)

Palubky
Profil
25x145x1800-6100
hladký/rýhovaný

<< zpět


Merbau

Merbau

Původ

Indonézie, Malajsie, Thajsko, jihovýchodní Asie

Vzhled

Barva světle hnědá, červenohnědá až tmavě hnědá s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými kusy palubek jsou přirozené a obvyklé. Dřevo na vzduchu rychle tmavne a časem mění barvu do šedostříbrné barvy. Doba zešednutí je závislá na způsobu ošetřování, lokalitě a působení povětrnostních vlivů. Ve dřevě se vyskytují drobné zlatavé žilky s žlutavým pryskyřičným obsahem, které jsou charakteristickým znakem dřeviny Merbau.

Ze dřeva se např. vlivem deště určitou dobu vyplavuje ve formě hnědé tekutiny přírodní barvivo, proto je po instalaci nutné zamezit kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které by mohly být obarveny. Dále je nutné zamezit kontaktu dřeva se železnými předměty, které na dřevu vytváří modročerné skvrny.

Životnost

Merbau má výborné fyzikálně mechanické vlastnosti a patří mezi nejkvalitnější dřeviny světa. Jde o dřevinu s vysokou stabilitou a obsahem olejnatých pryskyřic, s velkou odolností proti povětrnostním vlivům a dlouhou životnost.
Jde o nejstabilnější dřevinu světa s velmi nízkými hodnotami objemového sesychání. Objemové změny - sesychání, bobtnání a vnitřní pnutí - se v případě Merbau projevují snad nejméně ze všech dřevin.

Použití

Dřevo Merbau je pro svou výbornou stabilitu, tvrdost a vzhled žádanou dřevinou při pokládce vnitřních a venkovních podlah, teras, pro využití v interiérovém a exteriérovém truhlářství, vnitřní i venkovní obklady, nábytek, schodiště, stavbu lodí (bednění a paluby), mosty apod.

Výhody

Vysoká tvrdost

Výborná odolnost proti hnilobě a škůdcům

Extrémní stabilita

Dlouhá životnost

Velmi dobrá pružnost


Rozměry (v mm)

Profil hladký / jemné drážkování 21x140x1800-5700

<< zpět