Náš kontakt
+420 315 724 105
+420 777 343 731
zobrazit
Přal bych si dostávat vaše novinky

Terasy, venkovní podlahy – údržba, čištění, renovace

údržba

Vaše terasa nebo venkovní podlaha je vystavena vlivům venkovního prostředí a pokud má zůstat stále krásná, je třeba jí dopřát náležitou péči.

I dřevěná terasa Vám při dodržování správných zásad údržby může výborně sloužit celý život!

Pokud je vyrobena z exotických dřevin, daleko lépe odolává hnilobě, plísním, škůdcům i klimatickým podmínkám, než pokud by byla z dřevin evropských.

Údržba

Pokud chcete, aby vám dřevěná terasa vydržela po mnoho let krásná, je dobré o ni čas od času pečovat. Ideální je ji zastřešit, dřevo je tak chráněno proti vodě.
Přírodní materiál, ze kterého se terasa staví, bývá napuštěn speciálním olejem, který pomalu mizí.
I z tohoto důvodu může dřevo šednout.
Proto doporučujeme vždy na jaře a na podzim terasu očistit mýdlovou či saponátovou vodou a natřít ochranným olejem.
Ve dřevu se také mohou objevit rýhy či mírné škrábance. Na ty můžete vzít jemný ocelový kartáček a opatrně je vykartáčovat. Pokud bude dřevo špinavé, můžete ho umýt vodou s běžným čistícím prostředkem.

Čištění

Předpokladem uchování krásného vzhledu dřevěných podlah a teras je náležitá péče.

Naše firma provádí čištění dřevěných teras speciálním profesionálním strojem pro hloubkové čištění, který s použitím účinného čistícího prostředku odstraní veškerou špínu a povlak.

Jedná se o čistící stroj se dvěma rotačními válcovými kartáči, který čistí podlahu do hloubky, aniž by ji poškrábal. Tento stroj je vhodný pro všechny podlahy na terasy, i v případě velkého znečištění. Následně se povrch ošetří olejem na terasy.

Cena dle náročnosti a rozsahu zakázky cca 200 – 250,- Kč/m2 bez DPH.

Renovace

Šednutí dřeva - příčiny, renovace

renovace

Venkovní dřevěné terasy a dřevo vystavené povětrnostním vlivům, zejména slunečnímu záření a dešti, vykazuje po určité době barevné změny svého povrchu. Jedná se o změnu barvy do šedostříbrné, která se projevuje podle intenzity slunečního záření a deště v průběhu několika měsíců.
Jde o rozpad vrchní vrstvy dřeva a jeho stavebních prvků ligninu a celulózy. Tento jev se projevuje u všech dřevin bez rozdílu, pouze u tmavých dřevin je viditelný rychleji než u světlých.
Tuto tenkou zešedlou vrstvu lze odstranit pomocí speciálního odstraňovače šedi nebo mechanicky, to znamená zbroušením povrchu.

Chemický odšeďovací přípravek lze účinně použít pouze do doby, než zvětrání postoupí více do hloubky dřeva, což bývá obvykle do 2-3 let od instalace podle druhu dřeva.
Poté již použití chemických oďšeďovačů není účinné a jedinou variantou je zbroušení povrchu.

Pro dřevěné terasy, instalované vroubkovaným povrchem vzhůru, je v tomto případě pro zachování vroubkovaného povrchu nutné použít speciální brusku pro broušení terasových prken.

Renovace stávající terasy je pro Vás mnohdy cenově nejvýhodnější řešení.

Odbornou renovaci provádíme u teras a venkovních podla z tvrdých exotických i evropských dřevin. Nabízíme až 95% návrat Vaší terasy k původnímu stavu, dle stupně zešednutí/zpatinování Vaší terasy.

Odborně Vám vyčistíme i terasu dřevoplastovou – odstraníme povlak, řasy atd.

Orientační cena vychází cca 220,- Kč/m2 bez DPH. Cena obsahuje odborné čištění 1-2 pracovníky za pomocí speciálního čistícího stroje vč. značkového, účinného a šetrného prostředku.

Nechte si poradit, jaké řešení pro Vás bude nejméně finančně a časově náročné…

Kontaktujte nás

V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o údržbu, čištění a renovaci terasy nebo Vašich nejen venkovních podlah kontaktujte nás.

Nezávazná poptávka